«

»

Dub 08 2018

Rožnovský pohár v ZPV

V sobotu 7. dubna jsme ve spolupráci s OORM Náchod a za podpory Obce Rožnov uspořádali jubilejní 20. ročník Rožnovského poháru v ZPV. Účastníky přivítalo krásné jarní počasí. Zaprezentovalo se celkem 7 hlídek přípravky, rekordních 24 hlídek mladších dětí, 14 hlídek starších dětí, 4 dorostenecké hlídky a 3 jednotlivci. Součet zúčastněných hlídek 49 vyrovnal loňskou druhou nejvyšší účast v historii – více hlídek bylo pouze v roce 2008 (51).
Samotná soutěž se rozběhla kolem 9:30 a jako první na trať vyběhla domácí přípravka, která nakonec tuto kategorii vyhrála. Druhé místo obsadily Velichovky, třetí skončil Verdek.
V kategorii mladších dětí zvítězily Brzice, když druhý Nový Hrádek „A“ porazili o více jak 6 minut. Třetí místo vybojovalo „béčko“ Bohuslavic, když své „áčko“, které bylo čtvrté, porazilo o půl minuty. Domácí hlídka skončila na 22. místě.
Ve starších dětech se nejvíce dařilo Suchému Dolu. Druhé Brzice skončily se ztrátou čtyř a půl minut, o dalších 5 minut zpět byly Velichovky. Čtvrté místo obsadil Žďár nad Metují. Domácí hlídka v této kategorii zastoupení neměla.
V dorosteneckých hlídkách zvítězil Bohdašín před Českými Velichovkami (kombinované družstvo Česká Metuje a Velichovky), Rtyní v Podkrkonoší a Holohlavy. V dorostencích jednotlivcích zvítězil Jakub Hejzlar z Bělovse, když neměl žádného dalšího soupeře. V dorostenkách vyhrála Marie Magdaléna Poláková z Bohuslavic před Anetou Vláškovou ze Zvole.