«

»

Čvc 07 2018

O putovní pohár obce Rožnov

Ve čtvrtek 5. července jsme na hřišti za sokolovnou uspořádali již 29. ročník hasičské soutěže. Zároveň šlo o 4. ročník Putovního poháru obce Rožnov. Účastníky přivítalo nádherné počasí, když odpolední teploty vystoupaly až nad hranici 30°C. Bohužel se, oproti minulým ročníkům, přihlásil menší počet družstev. V kategorii mužů to bylo 10 týmů, v ženské kategorii 4 družstva. Dětských týmů bylo celkově 10.
Slavnostní zahájení proběhlo krátce po 10. hodině a první útok se rozeběhl v 10:30, když se na dráhu vydalo naše „mladší“ družstvo. Rychlejší voda ze stroje zapříčinila nedostatečně roztažená béčka a tím pádem i zkrácení proudařů, kteří nastříkali v časech 31,28 (PT) a 32,15 (LT). Následovalo družstvo z Jezbin (53,98). Třetí startující Černožice se následně s časem 28,35 dostali do vedení, Lanžov po problémech s roztažením béček dokončil za 50,65. Pátí se na start postavili muži z Bílých Poličan a krásným útokem za 24,82 se zaslouženě ujali vedení (levý terč za 22,03), Třebihošť se kvůli prostřiku na levém terči zařadila na průběžné třetí místo – 30,56 (pravý terč 26,12). Po Žirči, která dokončila v čase 46,75, startoval zástupce havlíčkobrodského okresu – Habry, kterým se bohužel nepodařilo nastartovat vlastní stroj a tak svůj pokus museli absolvovat se zapůjčeným strojem. S výsledným časem 32,17 se zařadili na průběžné páté místo. Druhé domácí družstvo označené jako „starší“ dokončilo za 38,80. Mužskou kategorii uzavíralo družstvo Zvole, které po problémech na rozdělovači ukončilo v čase 32,77. Konečné pořadí v kategorii mužů bylo: 1. Bílé Poličany, 2. Černožice, 3. Třebihošť.
Díky těmto výsledkům se na průběžné vedení v Putovním poháru dostala Třebihošť (průběžný součet umístění 20), Rožnov mladší (20) se díky horšímu pomocnému kritériu (součet časů) propadl na druhé místo. Třetí místo si díky neúčasti Jaroměře (28) upevnila Zvole (23). Teoretickou šanci na zisk putovního poháru má i pátý Rožnov „starší“ (29). V příštím roce tak bude tato soutěž jistě velmi zajímavá.

Ženskou kategorii zahájila Žireč (57,07), následovala další družstva z trutnovského okresu – Hřibojedy (57,76) a Lanžov (35,96). Stejně jako mužskou kategorii, tak i ženskou kategorii uzavírala Zvole. Útok na jistotu ukončený v čase 28,42 stačil pohodlně na vítězství (levý terč 26,68). Konečné pořadí v kategorii žen: 1. Zvole, 2. Lanžov, 3. Žireč.
Dominance Zvole pokračuje i v Putovním poháru. Na průběžném prvním místě má součet umístění 9, druhé Hřibojedy (16), třetí Velký Třebešov (20). Děvčata ze Zvole by si tak měla v příštím roce putovní pohár pohlídat a získat ho do trvalého vlastnictví.

Soutěž dětí, která probíhala souběžně se soutěží dospělých, se skládala ze štafety CTIF (vypuštěny dva volné úseky tak, aby štafeta byla pro 7 členů), štafety dvojic a požárního útoku Plamen. Kategorii přípravek vyhrálo domácí družstvo, když zvítězilo jak ve štafetě dvojic, tak i požárním útoku. Štafetu CTIF vyhrály děti ze Hřibojed a obsadily tak konečné druhé místo.
V kategorii mladších žáků soupeřila celkem tři družstva. Nejlépe se vedlo Žirči (součet umístění 4), když zvítězila ve štafetě dvojic i požárním útoku. Druhé místo nakonec díky lepšímu útoku braly Hřibojedy (7), třetí skončila i přes vítězství ve štafetě CTIF Třebihošť (7).
Nejvíce družstev se sešlo ve starších dětech – 5. Vítěz této kategorie – Velichovky (4) zaznamenaly dílčí vítězství ve štafetě dvojic a požárním útoku. Děti z Vlčkovic v Podkrkonoší zvítězily ve štafetě CTIF a zajistily si konečné druhé místo (6). O třetí místo svedla boj zbývající trojice družstev – domácí, Třebihošť a Nové Jirny (okres Praha – východ). Neplatný pokus Nových Jiren na poslední disciplíně – požárním útoku – rozhodl o jejich konečném 5. místě (12). Čtvrté místo obsadila nakonec Třebihošť (12) a pohár za třetí místo zůstal v Rožnově (11).

 

Útoky družstev mužů:

Útoky družstev žen: