«

»

Říj 07 2018

Zlatá proudnice

V sobotu 6. října jsme zavítali do Jezbin, kde se koná tradičně poslední soutěž sezony – Zlatá proudnice. Krásné slunečné počasí přivábilo celkem 18 družstev mužů, 4 družstva žen a celkem 9 dětských družstev (5 starších, 4 mladší).

Soutěž dospělých probíhala tradičně ze dvou základen. Naše družstvo mužů šlo na start jako čtvrté a po zdržení na béčkách z toho byl čas 34,12, což stačilo na průběžné druhé místo. Hned následujícím pokusem nás ale překonala Jaroměř (28,81), které musíme i touto cestou poděkovat za půjčení jejich stroje na náš pokus. Z dalších týmů se k nám nejvíce přiblížili Libřice (34,19) a Holohlavy (34,50). Z vítězství se nakonec radovali hasiči z Nahořan, kteří dokončili v čase 24,06. Druhé místo obsadila Lhota za Červeným Kostelcem (26,97), třetí Jaroměř. Naše družstvo se v konečném hodnocení umístilo na nepopulárním 4. místě, ale vzhledem k dosaženému času za něj můžeme být více než rádi.

Další zastoupení jsme měli v kategorii mladších dětí, kde naše družstvo dosáhlo času 51,47. Tento čas stačil na pohár za 3.místo. Zvítězila Hořiněves (36,31) před Semonicemi (46,15). Na čtvrtém místě se umístila Žireč (60,53).