«

»

Dub 07 2019

Rožnovský pohár v ZPV

V sobotu 6. dubna jsme ve spolupráci s OORM Náchod a za podpory Obce Rožnov uspořádali 21. ročník Rožnovského poháru v ZPV. Příjemné jarní počasí přilákalo rekordní počet hlídek. Ve čtyřech kategoriích jich bylo přihlášeno celkem 52.

Krátce po 09:30 se na trať vydala první ze sedmi přípravek. Z vítězství v této kategorii se nakonec radovali nejmladší hasiči z Velichovek. Následovali reprezentanti Dubence a domácích.

V kategorii mladších dětí byla konkurence nejvyšší – 24 hlídek. Zde se nejvíce dařilo dětem z Brzice, kteří tak obhájily loňské prvenství. Zbývající medailové sady si podělily Bohuslavice. „A“ tým skončil druhý, „B“ tým třetí. Bramborovou pozici obsadily Hustířany „A“, pátý skončil Nový Hrádek. Domácí hlídka v této kategorii obsadila 17. místo.

Choustníkovo Hradiště díky nejrychlejšímu běhu i nejmenšímu počtu trestných minut suveréně ovládlo hodnocení starších dětí. Druhý Suchý Důl zaostal téměř o 6 minut. Třetí místo pro Velichovky, následovala Česká Metuje a Žďár nad Metují.

V soutěži dorosteneckých hlídek zvítězilo Choustníkovo Hradiště. Druhé byly Holohlavy a třetí Velichovky. V hodnocení dorostenců jednotlivců zvítězil Radim Čečetka z Bohuslavic před Petrem Medlíkem z Ch. Hradiště a Břetislavem Řezníčkem z České Metuje. Vítězkou mezi dorostenkami se stala Lucie Sršňová z Velichovek, která jako jediná z jednotlivců zvládla závod bez trestných minut. Druhá skončila Anna Formanová ze Zvole, třetí Denisa Syrovátková z Bohuslavic.