«

»

Srp 04 2019

O pohár starostky obce Třebihošť

V sobotu 3. srpna jsme se s družstvem mužů zúčastnili Třebihošťského poháru. Byla to pro nás premiérová účast v této podzvičinské obci. Zahájení bylo naplánováno na 10. hodinu, kdy všechny přítomné přivítala starostka obce. Následovala krátká rozprava k průběhu soutěže a po vylosování startovních čísel se rozběhla kategorie mužů, do které se zaprezentovalo celkem 13 týmů. My se na start postavili jako první, i když tentokrát ve značně kombinované sestavě, vzhledem k různým povinnostem našich členů (dovolená, pracovní povinnosti, fotbalové a táborové akce). Nadějně rozběhnutý pokus byl zbržděn již u základny, když se nepodařilo připojit béčko k rozdělovači. Vodu do hadic jsme tak museli zastavit, počkat na zapojení příslušné koncovky na rozdělovač, a pak jen čekat na nástřik terčů. Vlevo se to podařilo za 34,52, vpravo pak za 37,43. Dále nezbývalo než čekat, jak se umístíme.

Z favoritů této kategorie se nejdříve představilo Horní Staré Město, kterému se rovněž nevyhnuly problémy (45,77). Následovalo domácí „béčko“ s časem 31,90. Dále byly k vidění dva neplatné pokusy v podání Bernartic a Bílých Poličan. Průběžně druhý tým Náchodské hasičské Primátor ligy – Bukovice – dokončil v čase 32,46. V závěru se před nás ještě dostala Klášterská Lhota (32,55), domácí „A“ tým (30,63) a Rakváči (36,65). V konečném hodnocení jsme tak obsadili 6. místo. Zvítězilo domácí „áčko, před „béčkem“ a Bukovicí. Příští týden nás čeká další soutěž zařazená do Poháru starosty OSH Trutnov – soutěž v Bílých Poličanech.