«

»

Zář 07 2020

Okresní kolo v požárním útoku

V sobotu 5. září jsme se s družstvem mužů vypravili do Lhoty za Červeným Kostelcem, kde se konalo Okresní kolo v požárním útoku. Na tuto soutěž byl pořadatelem dodán jednotný stroj – Rosenbauer Fox 4. Šlo o jeho premiéru na náchodském okrese a tak byla otázka, jak si s tím jednotlivá družstva poradí?

Jako největší úskalí se ukázalo jeho včasné nastartování a následné „poslání“ vody do hadic. Přesně s tím jsme se potýkali při našem prvním pokusu. Nastartování proběhlo ještě v pořádku, ale přidání plynu se povedlo až po větší časově prodlevě. Výsledný čas prvního pokusu činil 39,88 a zařadil nás na průběžné 3. místo po prvním kole. Vedla domácí Lhota (35,38).

Ve druhém pokusu jsme si s touto činností poradili o cca 7 vteřin rychleji, tudíž to vypadalo na nadějně rozběhnutý pokus. Bohužel zavřené kohouty na rozdělovači znamenaly zdržení a následné zkrácení proudů po jejich otevření náš pokus ukončily.

Jelikož se ve druhých pokusech dokázalo zlepšit hned několik týmů, propadli jsme se v konečném hodnocení na 5. místo. Zvítězilo družstvo z Nahořan (34,66).

V ženské kategorii se nejvíce dařilo děvčatům z Velichovek (32,59).