«

»

Zář 13 2020

Pohárová soutěž v Habřině

V sobotu 12. září jsme se s družstvem mužů zúčastnili pohárové soutěže v sousední Habřině, kde se nám v předchozích letech celkem dařilo – v letech 2019 a 2018 jsme zvítězili, v roce 2017 jsme obsadili druhé místo.

Letošní ročník byl jiný v tom, že se tu zároveň konalo okresní kolo v požárním útoku okresu Hradec Králové, tím pádem se běhalo na jednotný stroj Rosenbauer Fox 4, se kterým jsme se seznámili minulý týden na „našem“ (náchodském) okresním kole ve Lhotě za Červeným Kostelcem.

Soutěž zahájilo tradičně domácí družstvo, které dosáhlo času 36,97. My jsme startovali jako druzí a s výsledkem 33,12 (LP 32,27) jsme přebrali vedení v soutěži, které nedokázal nikdo v rámci prvních pokusů překonat. Nejblíže tomu byli Černožice za čas 36,66.

Ve druhých pokusech se dokázala zlepšit hned šestice týmů – my jsme mezi nimi bohužel chyběli (43,23). Jelikož dokázala Jaroměř, která se rovněž minulý týden účastnila okresního kola náchodského okresu, stlačit svůj čas pod hranici 33 vteřin (32,57), obsadili jsme konečné 2. místo.

V rámci této soutěže jsme nabrali další cenné zkušenosti s obsluhou stroje Fox 4, který by se měl od příštího roku objevovat na více soutěžích. Zaškolili jsme si druhého strojníka, v prvním pokusu jsme „poslali“ pomalejší vodu z důvodu mírného zdržení rozdělovače na základně. V druhém pokusu došlo bohužel ke zhnasnutí stroje a bylo nutné jeho znovu nastartování. Dále jsme poskytli veliteli soutěže, potažmo družstvům nejen z hradeckého okresu, rady, jak s tímto strojem zacházet.

Konečné pořadí v kategorii mužů bylo: 1. Jaroměř (32,57), 2. Rožnov (33,12), 3. Holohlavy (34,88). Z hradeckého okresního kola postupují do krajského kola družstva Holohlav a Libřic (36,53).

V kategorii žen byla přihlášena pouze 2 družstva. Zvítězily Libřice (51,66), které zároveň postupují na krajské kolo. Druhé místo obsadil Lanžov (53,69), pro který to byl cenný trénink na trutnovské okresní kolo, které dnes proběhlo v Dubenci.

Soutěže mladých hasičů se zúčastnily pouze kolektivy z Dubence a Holohlav. Dubenec zvítězil ve všech kategoriích (přípravka, mladší, starší). Holohlavy, které měly zastoupení pouze ve starších dětech, braly druhé místo.