«

Zář 27 2020

Libřický pohár

V sobotu 26. září jsme s družstvem mužů uzavřeli letošní soutěžní sezonu. Konkrétně jsme se zúčastnili soutěže v Libřicích, kde je požární útok prováděn do kopce. Podmínky byly letos navíc ztíženy vytrvalým deštěm, kvůli kterému byla zrušena druhá plánovaná disciplína – štafeta požárních dvojic.

I přes nepřízeň počasí se soutěže zúčastnil slušný počet družstev – v kategorii mužů to bylo 12 týmů. Oproti našim zvyklostem, kdy preferujeme start mezi prvními, jsme šli na start jako sedmí. V té době byli na průběžném prvním místě domácí (39,34). Základna proběhla v našem podání na jistotu, drobné škobrtnutí rozdělovače při dobíhání na značku zdržení neznamenalo, jelikož proudaři si rozdělovač popotáhli svými hadicemi. Pošetřená voda a vyrovnané nástřiky znamenaly výsledný čas 36,87 a průběžné vedení. Zároveň jde o náš dosud nejrychlejší čas na této dráze.

Z vedení jsme se ovšem neradovali dlouho, jelikož následně startující Nahořany zapsaly 33,47. Dále se představilo béčko Dubence (46,69) a Hořiněves (44,04). Smíšené družstvo Havlovic se s časem 33,15 dostalo do vedení. Předposlední Holohlavy (60,90) nás neohrozily a tak jsme čekali, jak se povede Výravě. Její vydařený útok (33,31) nás odsunul na nepopulární čtvrté místo. Na prvních třech místech se tak seřadila družstva, která zaběhla 33,xx: 1. Havlovice, 2. Výrava, 3. Nahořany.

Původně plánovaná soutěž v Jezbinách, která tradičně uzavírá soutěžní sezonu, byla vzhledem ke koronavirové situaci zrušena.