«

»

Čvn 27 2021

Krajské kolo v požárním sportu

V sobotu 26. června se družstvo mužů zúčastnilo krajského kola v požárním sportu, které se konalo na stadionu HZS Královéhradeckého kraje v Hradci Králové. Naše dosud jediná účast na krajském kole se datuje do roku 2013, kdy jsme ve Svitavách obsadili 9. místo v konkurenci 10 družstev. Letošní krajské kolo proběhlo pouze v disciplíně požární útok na jednotné stroje Rosenbauer Fox 3 a Fox 4 a bylo určeno pro 15 družstev mužů a 15 družstev žen.
Pro konání soutěže byla přijata protiepidemiologická opatření, která spočívala v tom, že všechna družstva byla rozdělena do skupin po 6 družstvech. Tato šestice se po příjezdu na stadion zaprezentovala, odběhla oba své pokusy a stadion opustila. To vše v cca 70 minutách. Naše družstvo bylo ve skupině s náchodskými a rychnovskými sbory a mělo startovní číslo 8. V prvním pokusu jsme vyrovnanými, ale delšími, nástřiky dosáhli času 31,40 (LP 31,05), což nestačilo na Meziměstí (30,06), ale na Velichovky ano (32,75). Časy rychnovských sborů jsme s ohledem na rychlý průběh soutěže nestačili sledovat. Meziměstí se ve druhém pokusu nedokázalo zlepšit (37,29), Velichovky také zapsaly horší čas (34,49) a zlepšení nepřišlo ani od nás – pomalejší voda ze stroje zapříčiněná chybou na koši ve výsledku znamenala výstřiky o cca 1,5 vteřiny později než při prvním pokusu. Výsledný čas druhého pokusu činil 32,75 (LP 31,43). Po naložení materiálu jsme stadion opustili a čekali na podvečerní doručení emailu s výsledky soutěže.
Výsledková listina kategorie mužů byla velmi vyrovnaná. Z vítězství se radovala Bystřice (okres Jičín) – 28,18. Druhé místo obsadila díky lepšímu horšímu pokusu Brada Rybníček (Jičín) – 29,52 a třetí skončila Lukavice (Rychnov nad Kněžnou) – 29,52. Tato trojice si zároveň zajistila postup na Mistrovství České republiky. O pouhé tři setinky zpět skončili muži z Havlovic (Trutnov) – 29,55. Naše družstvo obsadilo nakonec 10. místo, Velichovky se umístily hned za námi. Z desátého místa jsme na druhé místo ztratili pouze 1,88 vteřin.
V ženské kategorii si postup na MČR, které se bude konat v Hradci Králové v neděli 8. srpna, zajistila družstva Slatiny „B“ (Jičín), Hřibojedy (Trutnov) a Velichovky (Náchod).
Za podporu, fandění, fotky a videa z našich pokusů děkujeme velichovskému fanklubu. Do Velichovek rovněž gratulujeme k postupu na MČR.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com