«

»

Dub 03 2022

Rožnovský pohár v ZPV

V sobotu 2. dubna jsme ve spolupráci s OORM Náchod uspořádali již 23. ročník Rožnovského poháru v ZPV. S ohledem na nepříznivé počasí (teplota okolo 0°C a vítr) bylo rozhodnuto o náhradní variantě průběhu závodu. Upravená varianta spočívala v tom, že byla zrušena běžecká část a veškeré úkoly na stanovištích se plnily v zázemí místní sokolovny. Jediné stanoviště, které bylo venku, byla střelba.

Hlídky si tak postupně obešly jednotlivá stanoviště, kde se jim rovněž neměřil čas strávený plněním úkolů, a do celkového hodnocení se jim započítávaly trestné body. Při rovnosti součtu bodů rozhodoval o konečném pořadí nižší počet trestných bodů na stanovištích v tomto pořadí: 1. požární ochrana, 2. zdravověda, 3. uzlování, 4. střelba.

V kategorii přípravek zvítězily sousední Velichovky (23) před Holohlavy (35). Mezi mladšími dětmi, kde startovalo celkem 11 hlídek, zvítězila Zvole (23), která měla na požární ochraně jeden trestný bod. Stejného součtu bodů dosáhly i Hustířany, které na požární ochraně zaznamenaly dva trestné body. Třetí místo připadlo Velichovkám (24). Domácí hlídka obsadila šesté místo (28).

Mezi staršími dětmi dosáhly shodného součtu devíti trestných hned tři hlídky – Bohuslavice „A“, Hustířany a Rtyně v Podkrkonoší „A“.  Tudíž i zde muselo být přistoupeno na pomocná kritéria. Jelikož Rtyně na požární ochraně zaznamenala dva trestné a Bohuslavice i Hustířany byly bez chyby, tak třetí místo brala Rtyně v Podkrkonoší „A“. Zdravověda o určení pozic nerozhodla – obě hlídky za nula a tak musela rozhodnout až třetí disciplíny – uzlování. Zde jedno zaváhání Hustířan znamenalo celkové druhé místo a z prvenství se tak mohly radovat děti z bohuslavického áčka.

Mezi družstvy dorostu měly zastoupení pouze Velichovky, které přihlásily jak dorostenky, tak i dorostence. Úspěšnější byly dorostenky (15), které měly deset trestných ze střelby a 5 trestných z testů. Dorostenci sice zvládali zastřílet za 4, ale na testech připočítali 7 a na uzlování dalších 6 trestných bodů. Celkově tak měli 17 trestných bodů.

Závěrečnou kategorii byla soutěž dorostu – jednotlivců. Mezi dorostenkami zvítězila Nikol Plecháčová (4), před Kristýnou Rajsnerovou (9) a Marii Trnovou (12). První dvě z SDH Velké Poříčí, Marie Trnová z Holohlav. Radim Čečetka z Bohuslavic žádného dalšího soupeře neměl, tudíž bylo jasné, že zvítězí. Ale i tak neponechal nic náhodě a zaznamenal pouze jeden trestný bod na grafických značkách.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com