«

»

Čvc 06 2022

O putovní pohár obce Rožnov

V úterý 5. července jsme uspořádali již 33. ročník soutěže v požárním sportu. Do mužské kategorie, která byla zahájena krátce po 10. hodině, bylo přihlášeno 20 družstev. S číslem jedna odstartovalo tradičně domácí „áčko“, které vlivem delších nástřiků zapsalo čas 33,04 (LP 32,36). Problémy při nástřiku měl i druhý tým v pořadí – Lanžov „A“, který sice na levém proudu dokončil za 36,52, ovšem vpravo až za 47,29. Ani třetí útok dne v podání Bílých  Poličan se nevydařil – vypadlé klubo levého proudaře znamenalo nedokončený pokus. Do vedení se následně dostala Výrava (31,38), ovšem následně startující Velichovky se, i přes zdržení na koši, zvládly jako první dostat pod 30 vteřin – 29,95. Sérii zdařených útoků
podtrhla Třebihošť – 25,91 (LP 25,09). Druhé domácí družstvo označené jako „smíšené“ zvládlo svůj pokus za 46,03 (LP 43,86). Následovala řada průměrných útoků, kde největším problémem byl nástřik terčů v nepříjemném větru, který vál proti proudařům. Se startovním číslem 16 se na start postavili obhájci loňského vítězství – Havlovice. Na jistotu rozběhnutý
útok tak, aby proudaři měli čas doběhnout až k nástřikové čáře, vypadal nadějně. Na pravém terči se podařilo nastříkat za 25,24, ovšem vlevo až za 29,96. To znamenalo, že se Havlovice o pouhou jednu setinku zařadily na průběžné třetí místo za Velichovky. Z favoritů soutěže se jako poslední představilo „béčko“ Dubence. I zde byl patrný rozdíl v nástřikách – vlevo
27,49, vpravo 31,51. Kategorii mužů uzavřelo třetí domácí družstvo – Rožnov „B“, které zapisovalo čas 49,61. Konečné pořadí kategorie mužů tak bylo: 1. Třebihošť, 2. Velichovky, 3. Havlovice. Domácí týmy skončily na 6., 12. a 15. místě.

V ženské kategorii poměřilo své dovednosti celkem 10 družstev. Zahajovala Třebihošť, která stanovila úvodní čas na 49,57. Kvůli zapomenutému céčku pravého proudu Miletína „A“ byl výsledný čas 105,47. A tak zdařilejší útok přišel až s třetím sborem – SDH Zvole zapsalo 37,71. Do vedení se následně dostalo „áčko“ Lanžova za 29,80 (PP 26,42). Pokusy Miletína „B“, Sedlice a Velichovek skončily nezdarem. Libníkovice (43,03) a Vítězná (54,87) se zařadily do druhé poloviny výsledkové listiny. V závěru se útok vydařil Lanžovu „B“ (31,98) a Sedlici (34,70), které byl umožněn opakovaný pokus kvůli závadě na časomíře. V ženské kategorii se o poháry podělily: 1. Lanžov „A“, 2. Lanžov „B“, 3. Sedlice.

V hodnocení soutěže O putovní pohár obce Rožnov, kde se sčítají umístění za roky 2021-2024, je na vedoucí pozici v kategorii mužů loňský vítěz – Havlovice (4). Na druhé místo se dostal Dubenec „B“ (8), posun zaznamenala i třetí Výrava (8) a čtvrtá Třebihošť (9). Na průběžnou pátou příčku se propadl Rašín (12). V ženské kategorii, kde letos neobhajovaly
Jeřice a nestartovaly ani druhé Bílé Poličany se do čela dostal Lanžov „B“ (6), druhé místo pro Zvole „A“ (7) a třetí pro Lanžov „A“ (8). Jeřice jsou zatím čtvrté (10), Bílé Poličany páté (11).

Soutěž dětí se letos skládala ze dvou částí. Souběžně s útoky mužů a žen probíhala soutěž ve štafetách. Konkrétně se jednalo o upravenou štafetu CTIF (počet úseků 7 – vynechány dva dlouhé volné úseky) a štafetu dvojic. Konečné pořadí bylo dáno součtem umístění z disciplín, v případě shodného součtu rozhodovala lepší štafeta dvojic. V mladší kategorii se zúčastnila 4 družstva, ve starší kategorii bylo přihlášeno 5 družstev. Vítězem se mezi mladšími stala Žireč (3), která zvítězila ve štafetě dvojic (1:33,31) a ve štafetě CTIF byla druhá (1:28,69). Druhé místo vybojovali domácí (5) na úkor Lanžova (5) díky lepší štafetě dvojic (1:52,10). Lanžov zvládl alespoň nejlépe štafetu CTIF (1:27,16). Výsledkovou listinu uzavřely Holohlavy (7). Česká Metuje suveréně zvítězila mezi staršími dětmi, když zvítězila v obou disciplínách
(CTIF – 0:59,27, dvojice 1:00,35). Druhé místo pro Velký Vřešťov (4) bylo také jednoznačné. Zbývající tři družstva nasbírala shodný součet pořadí – 8. O pořadí tak rozhodla štafeta dvojic – konečné třetí místo připadlo Žirči, následoval Lanžov a Vítězná.

Do požárního útoku Plamen se přihlásilo celkem 20 družstev dětí. Přípravka Soviček Sovětice, která jako jediná běžela na sklopné terče, dosáhla času 41,71 a jelikož neměla konkurenci, tak zvítězila. Největší účast byla mezi mladšími dětmi – 11 družstev. Zahajovaly domácí děti s časem 42,17. Lepšího času dosáhla postupně Výrava „A“ (33,73) a dvojice dubeneckých družstev. Lépe se dařilo „áčku“ (26,02), „béčko“ zapisovalo 31,26. Konečné pořadí požárních útoků tak bylo: 1. Dubenec „A“, 2. Dubenec „B“, 3. Výrava „A“, 4. Rožnov. O poháry a medaile ve starší kategorii zabojovalo 8 družstev. Nejlépe se vedlo opět České Metuji, která jako jediná dokázala stlačit svůj čas pod 30 vteřin – 27,38. Zastavit čas na rovných 30 vteřinách dokázaly Velichovky (PP 25,09). Třetí místo putuje do Dubence, když Dubenec „A“ zaznamenal 32,03. Ze čtvrtého místa jistilo bronzový pohár dubenecké „béčko“ (35,15, PP 25,24).

V rámci soutěže bylo poprvé použito elektronické startovací zařízení místo startovací pistole a také nová průhledná káď. Obojí bylo pořízeno za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Obce Rožnov.

Děkujeme všem zúčastněným, že svým přístupem pomohli k hladkému a rychlému průběhu soutěže. Budeme se opět těšit 5.7.2023.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com