«

»

Dub 02 2023

Rožnovský pohár v ZPV

V sobotu 1. dubna jsme ve spolupráci s OORM Náchod a za podpory Obce Rožnov uspořádali již 24. ročník Rožnovského poháru v ZPV. Kvůli nezpůsobilému terénu a nepříznivému počasí bylo rozhodnuto o náhradní variantě průběhu závodu. Upravená varianta spočívala v tom, že byla zrušena běžecká část a veškeré úkoly na stanovištích se plnily v zázemí místní sokolovny. Jediné stanoviště, které bylo venku, byla střelba.

Hlídky si tak postupně obešly jednotlivá stanoviště, kde se jim rovněž neměřil čas strávený plněním úkolů, a do celkového hodnocení se jim započítávaly trestné body. Při rovnosti součtu bodů rozhodoval o konečném pořadí nižší počet trestných bodů na stanovištích v tomto pořadí: 1. požární ochrana, 2. zdravověda, 3. uzlování, 4. střelba.

V kategorii přípravek obhájily prvenství sousední Velichovky (2) před Horní Radechovou (13), Mezilesí (14) a Hustířany (31). Mezi mladšími dětmi, kde startovalo celkem 16 hlídek, zvítězili velichovští Boys (12). Druhé místo obsadilo „áčko“ Zvole (13). O třetím místu pro velichovská Girls rozhodl menší počet trestných bodů při určování technických prostředků (1) na úkor Mezilesí (2). Obě hlídky totiž posbíraly 15 trestných bodů. Pátá skončila Rtyně v Podkrkonoší (16). Domácí hlídka obsadila sedmé místo (18).

Do starší kategorie bylo zaprezentováno 16 hlídek. Nejlépe se vedlo Mezilesí „A“ (6). Druhé místo si odváží Bukovice (8). Na třetím místě skončily hned dvě hlídky, které posbíraly 9 trestných na střelbě a ostatní stanoviště měly za nula. Konkrétně šlo o Suchý Důl a Bohuslavice. Na pátem místě došlo dokonce ke shodě u tří hlídek – Teplice nad Metují, Hustířany a Česká Metuje „A“. Všechny tyto hlídky chybovaly také pouze na střelbě – 10.

Dorostenecká kategorie hlídek měla zastoupení pouze v podobě velichovských dorostenek. Děvčata zaznamenala 12 trestných na střelbě a jedna chyba se objevila v testu.

Závěrečnou kategorii byla soutěž dorostu – jednotlivců. Mezi dorostenkami zvítězila Veronika Vítková ze Suchého Dolu, která neznamenala ani jeden trestný bod. Druhé místo putuje do Dubence zásluhou Amálie Brožové – ta měla 8 trestných. Další závodnice přihlášeny nebyly. Vítěz dorostenecké kategorie měl v kolonce trestných bodů také 0. Byl jim Patrik Kábrt z Velichovek. O druhé místo se podělila hned trojice soutěžících – shodně posbírali dvě trestné minuty na střelbě, zbytek stanovišť byl v pořádku. Šlo o Davida Plíhala ze Suchého Dolu, Ondru Zolmana ze Zvole a Radima Čečetku z Bohuslavic. Celkem v této kategorii startovalo 8 jednotlivců.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com