O putovní pohár obce Rožnov

O svátečním dnu v pátek 5. července jsme uspořádali 35. ročník soutěže O putovní pohár obce Rožnov. V 10 hodin bylo provedeno zahájení, následně se na hlavní dráze rozběhly požární útoky družstev mužů. Těch bylo k vidění celkem 20. Jako první se představil tradičně domácí „A“ tým. Bohužel nenašroubovaný koš před ponořením savice znamenal nepopulární NP. Číslo 2 patřilo Libníkovicím, které zapsaly 46,82. Třicetivteřinovou hranici následně prolomilo Choustníkovo Hradiště (25,73). Průběžně vedoucí družstvo v hodnocení putovního poháru – Havlovice – mělo číslo 5. Tento tým potvrdil své kvality a s časem 23,72 se zařadil na průběžné první místo. Pravý proudař dokázal svůj terč naplnit dokonce za 21,66. Druhý domácí tým, označený jako „C“, zapsal stejně jako áčko NP (nesešroubované savice). Na další povedený útok si diváci museli počkat až do startovního čísla 13. To patřilo Lanžovu „A“ a výsledná hodnota činila 29,11 (LP 25,06), což znamenalo průběžné třetí místo. O další změnu na pohárových příčkách se postaralo lanžovské „béčko“ za čas 24,59 (PP 23,70). V závěru startující Holohlavy se za 28,91 zařadily na průběžné čtvrté místo. Kategorii mužů uzavřel třetí domácí tým – „B“, který zapsal 42,58 (PP 39,49).

Konečné pořadí kategorie mužů: 1. Havlovice, 2. Lanžov „B“, 3. Choustníkovo Hradiště. Domácí „B“ tým obsadil 14. místo. V konečném hodnocení čtyřletého cyklu putovního poháru zvítězili poměrně suverénně Havlovice (součet umístění 7). Na druhé místo se dostala Třebihošť (23), která využila neúčasti Dubence „B“ (28) a Výravy (30) na letošním ročníku. Páté místo pro Jaroměř (39). Do hodnocení bylo zapojeno celkem 39 družstev, nejlepším z domácích bylo „áčko“, které se součtem 57 obsadilo 14. místo.

Po zkrácení dráhy začalo v cca 12:30 zápolení i v kategorii žen, do které bylo zaprezentováno 9 týmů. Bohužel hned ze začátku byly viděny dva neplatné pokusy (Holohlavy a Libotov). První platný čas tak zapsaly až Libníkovice –33,90 (PP 33,83). Následovala Třebihošť s časem 32,39 (LP 30,79) a průběžně vedoucí tým v putovním poháru – SDH Lanžov „A“. Stejně jako muži z Havlovic, tak i děvčata z Lanžova potvrdila roli favoritek a dostala se do průběžného vedení – 28,37 (LP 26,10). Do boje o prvenství se přihlásila Sedlice, když pravá proudařka naplnila terč za 25,45, bohužel výrazný prostřik vlevo znamenal výsledný čas 32,17. Podobná situace nastala i u posledního družstva této kategorie – Lanžova „B“. Levá proudařka sice zaznamenala nejrychlejší ženský nástřik (23,66). Pravá se kvůli nedotažení se svým nástřikem trápila, proti byl i boční vítr a tak výsledná hodnota činila 38,91 a bylo z toho 6. místo.

Konečné pořadí kategorie žen: 1. Lanžov „A“, 2. Sedlice, 3. Třebihošť. Rozdíl mezi 2. a 5. místem činil pouze 1,73. V konečném hodnocení putovního poháru zvítězilo áčko Lanžova (10). Druhé místo pro Zvole „A“ (16) a třetí, kvůli neúčasti v roce 2021, pro Sedlici (19). Zapojeno bylo celkem 20 družstev.

Po vyhlášení výsledků dospělých kategorií se rozběhly i útoky dětských kolektivů, které závodily na sklopné terče. V přípravce startovalo pouze domácí družstvo, které dokončilo svůj pokus za 87,23. V mladších dětech byla konkurence v podobě 8 týmů. Prokletí čísla 1 pokračovalo i v této kategorii – sice z toho nebylo NP jako u mužů a žen, ale Holohlavy zapsaly 87,57 (LP 33,55). Následovalo Ch. Hradiště (37,81), Výrava (37,59) a Rasošky „A“ (32,74). Lanžovské „áčko“ se jako jediné dokázalo dostat po 30 vteřin – 29,17 (PP 28,39). Dalším startujícím byli domácí – 41,12 (PP 38,63). Mladší kategorii uzavřela družstva Rasošek „B“ (46,94) a Zvole (35,32). Pořadí mladších dětí: 1. Lanžov, 2. Rasošky „A“, 3. Zvole, 6. Rožnov.

O vítězství v kategorii starších dětí si to rozdalo 9 družstev. A bitva to byla hned od začátku. Libřice s číslem 1 zapsaly 15,85 (PP 15,46). Následovalo áčko Vítězné – 16,89 (PP 16,00). Dvacetivteřinovou hranici dokázala prolomit ještě družstva Vítězné „B“ (18,68) a Výravy (18,36). Choustníkovo Hradiště pouze na levém terči (19,61), ale vpravo za 20,43. Celou soutěž uzavíral Lanžov (32,50) a Zvole (47,12). Pořadí kategorie starších dětí: 1. Libřice, 2. Vítězná „A“, 3. Výrava.

Souběžně s požárními útoky mužů a žen probíhala doplňková soutěž ve štafetách dětí. Konkrétně se jednalo o upravenou štafetu CTIF (pro 7 členů) a štafetu dvojic. Výsledné pořadí bylo dáno součtem umístění z těchto disciplín, přičemž při rovnosti bodů rozhodovala štafeta dvojic. V přípravce byla přihlášena pouze dvě družstva domácích. Zvítězilo áčko před béčkem. Mezi mladšími dětmi si to rozdalo 5 družstev. Nejvíce se dařilo Výravě, která obě disciplíny vyhrála (2). Druhé místo díky lepší štafetě dvojic pro Holohlavy (6) na úkor domácích (6). Bramborová příčka pro Lanžov (7) a výsledkovou listinu uzavíral „Choustníkáč“ (9). Ve starších dětech bylo přihlášeno 7 týmů. První místo pro Libřice, které zvítězily v obou disciplínách (2). Druhé místo brala Vítězná, která se na druhých místech umístila i v jednotlivých disciplínách (4). Bronz braly děti z Choustníkova Hradiště (8). Čtvrté místo, stejně jako u mladších, pro Lanžov (9). Páté místo díky lepší štafetě dvojic pro Výravu (11) před Žirčí. Sedmé místo obsadil Velký Vřešťov.

Děkujeme všem za účast a budeme se opět těšit za rok – v sobotu 5. července 2025.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com