Technika a vybavení

Mobilní požární technika

VEA-L1 – Renault Trafic 2.5 DCi
Rok výroby: 2004
Rozměry: Délka: 5 182 mm
Šířka: 1 904 mm
Výška: 1 940 mm
Hmotnost: Provozní: 2 205 kg
Technicky přípustná: 3 070 kg
Motor: Maximální výkon: 99 kW
Zdvihový objem: 2 463 cm3
Míst k sezení: 2 – 9
Maximální rychlost: 163 km/h
CAS 16 3500/200-M3Z – Praga V3S
Rok výroby: 1961
Rozměry: Délka: 6 910 mm
Šířka: 2 310 mm
Výška: 2 600 mm
Hmotnost: Celková: 10 650 kg
Motor: Maximální výkon: 72 kW
Zdvihový objem: 7 412 cm3
Počet válců: 6
Čerpadlo: Jmenovitý průtok: 1 600 l/min
Max. sací výška: 7,5 m
Objem nádrže na vodu: 3 200 l
Kabina: 1 + 2

 

Vlek PPS 12R
Výrobce: BAZ n. p. Bratislava
Rozměry: Délka: 3 400 mm
Šířka: 1 800 mm
Výška: 1 700 mm
Hmotnost: Celková: 900 kg
Pohotovostní: 480 kg
Užitková: 420 kg
Maximální rychlost: 80 km/h

 

Vlek PPS 8
Výrobce: THZ Karosa Vysoké Mýto
Rozměry: Délka: 3 300 mm
Šířka: 1 700 mm
Výška: 1 850 mm
Hmotnost: Celková: 900 kg
Maximální rychlost: 60 km/h

 


Technické prostředky

PMS 12
Výrobce: ZAHAS
Rok výroby: 2000
Typ čerpadla: jednostupňové odstředivé
Jmenovitý průtok čerpadla: 1 200 l/min
Motor: čtyřdobý vodou chlazený čtyřválec
Zdvihový objem: 1 289 cm3
Výkon motoru: 50 kW / 5500 ot/min.
Objem palivové nádrže: 10 l
Hmotnost: Pohotovostní: 192 kg

Popis: Jedná se o prototyp, který byl vyroben v počtu cca 13 kusů firmou ZAHAS v Hranicích na Moravě (Jiří Zábranský). Čerpadlo je poháněno motorem Škoda s výkonem 50 kW. Předností výrobku je vlastní okruh chlazení. Motorová část je zakryta moderně řešeným odnímatelným laminátovým krytem.

PS 12
Výrobce: TAZ n. p. Trnava
Rok výroby: 1974
Typ čerpadla: jednostupňové odstředivé
Jmenovitý průtok čerpadla: 1 200 l/min
Jmenovitý tlak: 1,2 MPa
Motor: čtyřdobý vodou chlazený čtyřválec
Zdvihový objem: 1 221 cm3
Výkon motoru: 30,1 kW
Objem palivové nádrže: 23 l
Hmotnost: Pohotovostní: 168,5 kg
Užitečná: 21 kg
Celková: 189,5 kg
PS 8
Rok výroby: 1955
Druh motoru: dvoudobý zážehový dvouválec
Vývěva: plynová na nespálené plyny
Jmenovitý průtok čerpadla: 800 l/min
Maximální sací výška: 7,5 m
Hmotnost: 160 kg

 

Plovoucí čerpadlo Amphibio
Výrobce: ZHT Group
Rok výroby: 2016
Tovární značka: Amphibio 1000
Typ motoru: Honda GCV 190
Typ čerpadla: jednostupňové odstředivé
Výkon čerpadla: až 1050 l/min
Tlak: 0,02-0,14 MPa
Rozměry: 700 x 560 x 400 mm
Hmotnost: 25,6 kg

Popis: Plovoucí čerpadlo AMPHIBIO 1000 GCV 190 má malé rozměry, je vysoce spolehlivé a má vysoký výkon. Agregát může čerpat i znečištěnou vodu s nečistotami o velikosti zrna do průměru 15 mm. Je schopen dočerpat až do minimální výšky 20 mm. Může pracovat i bez kapaliny „na sucho“, aniž dojde k jeho zadření nebo přehřátí. Plováky jsou speciálně vyplněny polystyrénovou vložkou tzn., že v případě proražení plováku nedojde k utopení čerpadla.

Řetězová motorová pila Husqvarna
Výrobce: Husqvarna
Rok výroby: 2013
Tovární značka: Husqvarna 353
Zdvihový objem: 51,7 cm3
Výkon: 2,4 kW
Hmotnost: 5 kg

Popis: Motorová pila HUSQVARNA 353 patří do nové generace profesionálních pil vycházejících z nejnovějšího technologického vývoje. Je to vysokovýkonná pila s nízkou hmotností, štíhlým tělem a vysoko ve středu umístěným těžištěm. Je to výjimečně mnohostranná pila i díky vysokému výkonu v širokém rozsahu otáček. Použitá je i technologie SmartStart a pomocná palivová pumpička pro velmi snadné startování.

Další výbava k motorové pile: Protipořezové návleky přes kalhoty, protipořezové kalhoty s náprsenkou, ochraná přilba s ochranou zraku a sluchu, ochranné antivibrační rukavice, lopatka Fiskars s obracákem, …

 

Proudnice Tajfun – Profi D/C

Požární proudnice Tajfun – Profi D/C se skládá z tělěsa proudnice, třmenové ovládací páky, kulového uzávěru, otočné pogumované hlavy z hliníkové slitiny, otočného vtokového hrdla opatřeného ložiskem a pryžové pistolové rukojeti.
Třmenovou pákou lze uzavřít nebo otevřít proudnici. Otočnou hlavou lze plynule měnit tvar proudu z plného přes sprchový až do clonového proudu a proudnici uzavřít. Nastavení clony do maximální polohy plní funkci proplachu. Výstupní otvor proudnice je osazen rotačním vířičem proudu. Vtokové hrdlo je otočné a je osazeno pevnou tlakovou spojkou C52 dle ČSN 38 9427.
Tato proudnice je určena ke stříkání vodou plným proudem, sprchovým proudem. Zejména k hašení prachových a lehce rozviřitelných látek ( např. uhlí, mouka, apod.). Zvlášť výhodné je použití proudnice Tajfun-Profi D/C při bytových požárech a dále na zauhlovacích trasách v energetice, uhelných kotelnách, zemědělských objektech a při hašení lesních požárů.

Hmotnost: 1,7 kg
Pracovní tlak: 1,6 MPa
Max. průtok: 220 l/min. při tlaku 1 MPa

 


Osobní výstroj

Zásahová přilba Schuberth F220

Certifikace, testy:
• EN 443:2008, SOLAS, E2/E3
• odolná kontaktu s tekutými chemikáliemi a nízkým teplotám až do -40° C

Skořepina:
• Materiál HighTemp Fibre – duroplast odolný vysokým teplotám
• Moderní 3/4 tvar přilby – lepší orientace podle sluchu, snadné používání telefonu či vysílačky
• Integrovaný držák svítilny na čele

Štít:
• Integrovaný štít vhodný i pro zásahy uvnitř budov
• Jednoduchý mechanismus upravení velikosti přilby
• Výškově nastavitelná hlavová nosná síť – přilba nepadá do očí ani nesedí vysoko
• Individuálně nastavitelný bradový a krční popruh
• Výsledkem je optimální rozložení váhy a žádné tlakové body

Hmotnost: 1 050 g bez namontovaného příslušenství

Zásahová přilba PAB FIRE

Ochranný obličejový štít umožňuje současné nasazení dýchací masky.Zátylník kožený.

Velikost: nastavitelná pro obvod hlavy 50 – 58 cm
Hmotnost: 1 400 g vč. zátylníku

 

Zásahový kabát FIREMAN III

Dvoudílný, vícevrstvý zásahový oblek pro hasiče splňující ČSN EN 469. Jsou zde použity prvky „ACTION“, které redukují stres, zvyšují komfort, pohyblivost a poskytují výjimečnou ochranu proti plamenům. Vlhkostní a tepelná vrstva v kabátu je odnímatelná. Oblek je doplněn reflexními pásky a reflexním nápisem na zádech.

Materiál: NOMEX® Tough, 195 g/m2, PU membrána H-825, 120 g/m2, Aramid regenerát, podšívka NOMEX®/VS FR, 250 g/m2.

 

Zásahový oděv BUSHFIRE

Popis: Jedná se o jednovrstvý zásahový komplet kalhoty + blůza, vyrobený z materiálu NOMEX® Comfort RS, 220 g/m2 rip-stopové vazby s impregnační úpravou SOFIGUARD. Uživateli poskytuje ochranu těla vyjma hlavy, rukou a chodidel. je určený pro použití při likvidaci požárů v otevřeném terénu a doprovodným činnostem.

Specifikace:
– permanentní snížená hořlavost
– trvale antistatický podle EN 1149-5
– vysoká pevnost v trhu
– dobrý komfort nošení
– snadná údržba, dlouhá životnost
– reflexní pásky – 3M nebo REFLEXITE

 

Zásahová obuv ŠPECIÁL, model S03019

Popis: Boty jsou odolné vůči průniku vody, mají izolaci proti chladu a kontaktnímu a sálavému teplu. Jsou antistatické a odolné vůči průniku ostrých předmětů podrážkou. Špičku boty chrání ocel.

Použité materiály: Vrchní vrstva WATERPROOF / NAPPA, podšívka s membránou SYMPATEX, protiskluzová a olejům odolná gumová podrážka ZERMATT.

 

Brodící kalhoty (prsačky)

Brodící kalhoty z materiálu PLAVITEX Heavy Duty (PCV/Polyester) – gramáž 700 gr/m2. Zesílená kolena, vnitřní kapsa, nastavitelné popruhy, velmi pevná podrážka, nastavitelný obvod kolem pasu. PLAVITEX je velmi silná technická tkanina, odolná vůči jinému druhu mechanického poškození, další posílení kolen chrání proti případnému oděru a selhání.

 

Zásahové holínky FIREMAN I

Popis: Bezpečnostní obuv odolná proti rizikům spojeným s hašením požárů. Přírodní kaučuk, odolnost proti vodě, absorbce energie v oblasti paty, odolnost proti uklouznutí, zvýšená odolnost podešve proti oděru, ocelová tužinka pro ochranu prstů, ocelová stélka proti propíchnutí, odolnost podešve proti pohonným látkám, antistatická obuv odolná při kontaktu s horkým porvrchem: 250°C.

 

Ochranné rukavice LESLEY Plus

Rescue rukavice určená pro práci hasičů a záchranářů při zásazích technického charakteru. Předností této rukavice je odolnost vůči mechanickým rizikům a flexibilita.

Hřbet rukavice: Spandex – přilnavost, komfort
Ochrana kloubů: Speciální reflexní výztuha s pěnovou výplní
Ochrana prstů: Kevlarová výztuha s pěnovou výplní
Ochrana špiček prstů: Výztuha s protiskluzovou úpravou
Dlaň rukavice: Syntetická useň – citlivost, pevnost, odolnost vůči oděru
Výztuhy dlaně: Kevlar – zvýšená ochrana exponovaných míst vůči mechanickým rizikům
Elastická manžeta ukončená pruženkou.
Bezprostřední ochranu ruky tvoří kevlarová® podšívka se skelným vláknem, která je extra odolná proti prořezu: ČSN EN 388, třída 5.

 

Zásahové ochranné rukavice

Jsou vyrobeny z kůže a gumy, mají ochranné překryvy na rukávy a reflexní pásky.

 

Polohovací pás SJ-1

Pracovní polohovací pás SJ-1 pro zajištění hasiče v poloze pracovního místa (pracovní polohování) a zabránění dostat se do polohy, kde hrozí pád. Pás je opatřen automatickou rychlosponou.
Hmotnost: 750 g

 


Další výbava

Nastavovací žebřík

Čtyřdílný žebřík Profi – Al/HN3 určený pro zásahovou činnost jednotek požární ochrany. Atest EN 1147. Jeho předností je mimořádná tuhost provedení díky speciálnímu profilu s vestavěnou výztuhou umožňující v případě nouze zařadit až 5 dílů za sebou.

Hmotnost sady: 45 kg
Počet příček: 30
Výška: 8300 mm
Šířka: 470 mm
Hloubka: 340 mm
Materiál: Al slitina
Další parametry: kulaté příčky prům. 35 mm, drážkované 1 x devět příček (3 x sedm) na jednom žebříku
Nosnost: 150 kg
Délka ve složeném stavu: 2,6 metrů

 

Trhací hák

Hasičský hák vyráběný společností Pavliš a Hartmann, dle technické specifikace TS 1-2007, je určený k vyprošťování předmětů z hořících nebo zaplavených objektů, ke strhávání konstrukcí hrozících zřícením, k odtahování hořících předmětů, odtahování ledových ker apod. Je určen pro práci kde nehrozí dotykové nebo přeskokové napětí. Hák se skládá z dvojdílné hliníkové rukojeti s vroubkovanými úseky pro lepší manipulaci, jedna rukojeť je na konci ukončena kovaným hákem, který je tvořen přímou a ohnutou čepelí.

Celková délka: 4050 mm
Složená délka: 2150 mm
Hmotnost: 2,8 kg
Materiál: Al, hák – kovaná ocel

 

Záchranářský nůž

Nůž patří do řady vysoce funkčních záchranářských nožů určených pro policii, zdravotníky a hasiče. Nůž je vybaven všemi náležitostmi – čepelí na řezání bezpečnostních pásů, hrotem pro rozbití okna, kapesním klipem a korozi odolnou čepelí z nerezové oceli 440.

Celková délka: 20,8 cm
Délka čepele: 8,6 cm
Hmotnost: 139 g

Zdravotnická brašna

Lékárnička má tvar brašny o rozměrech 30 x 30 x 12 cm, je uzavíratelná, doplněná jednoduchým popruhem, vyrobena z neprodyšného a nepromokavého materiálu, má kazetové uspořádání.
Lékárnička odpovídá vyhlášce č. 216/2010 Sb. pro poskytnutí první pomoci – typ III. (mj. obsahuje i rozvěrač čelistí, popáleninový balíček, molitanový krční límec a dlahu UNI Splint).

Multifunkční klíč

Multifunkční klíč MFS lze použít pro otevírání a zavírání dvířek rozvodů energií.

Statické lano

30 metrové lano určeno zejména pro výškové práce a zajištění osob nad volným prostorem.

Nabíjecí halogenová svítilna

Svítilna s olověným bezúdržbovým akumulátorem. Nabíjení z napájecí sítě 230 V~/50 Hz, nebo z automobilové zásuvky 12 V. Odolná svítilna s krytím IP43.

 

 


Komunikační zařízení

Tablet Lenovo TAB2 A8-50 LTE

Základní popis:
Lenovo A8-50 LTE je stylový tablet s 8,95 mm tenkým tělem a hmotností pouhých 360 gramů. Díky těmto hodnotám je velmi snadno přenosný. Čtyřjádrový procesor zajišťuje dostatečný výkon. Podstatnou část čelní plochy zabírá 8″ displej s HD rozlišením. IPS technologie nabízí věrné barvy a široké pozorovací úhly.
V útrobách tepe již zmíněný čtyřjádrový procesor s taktem 1.3 GHz. Operační paměť RAM je 1 GB. Tato kombinace zajišťuje plynulý chod operačního systému Google Android ve verzi 5.0 Lollipop. Data pojímá 16GB paměť, kterou lze rozšířit o microSD paměťovou kartu.
Na zadní straně se nachází 5Mpx fotoaparát, který zvládá zaznamenat také video. Nad displejem se nachází 2Mpx čelní kamera.
Díky LTE modulu je zajištěn bleskový přístup k internetu. Díky funkci microUSB OTG můžeme k tabletu jednoduše připojít další zařízení. Výčet konektivity dále zahrnuje Bluetooth ve verzi 4.0 a GPS.

Aplikace RescueNavigator:
Ve výše popsaném tabletu je mimo jiné nainstalován informační systém RescueNavigator – navigační a komunikační systém pro podporu velitele jednotky požární ochrany.
RescueNavigator funguje tak, že jakmile je naší jednotce vyhlášen poplach – výjezd k události, tablet se automaticky probudí a zobrazí nám všechny potřebné informace o události, na kterou nás krajské operační a informační středisko HZS KHK (KOPIS) vysílá.
Současně RescueNavigator spouští navigaci přímo na místo, na kterém se řeší daná mimořádná událost. Z tabletu při výjezdu, stisknutím tlačítka, je možno odeslat status (kód typické činnosti) – Výjezd a KOPIS má okamžitou informaci o výjezdu naší jednotky.
Díky GPS lokátoru v tabletu má KOPIS možnost sledovat polohu naší jednotky při cestě na místo události. V případě, že operační důstojník zjistí, že naše jednotka jede špatným směrem, je schopen nás ihned nasměrovat správně a efektivně donavigovat na místo události. Po příjezdu na místo události opět stisknutím tlačítka odešleme na KOPIS status – Na místě. Stejně tak je to i se všemi ostatními statusy, které na KOPIS během události posíláme – pohodlně, jedním kliknutím.

 

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com