O pohár starosty SDH Bílé Poličany

V sobotu 10. srpna jsme vyrazili s družstvem mužů do Bílých Poličan. Konal se zde 4. ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty SDH Bílé Poličany. Pro nás to zde byla po loňské premiéře, kde jsme obsadili bronzovou příčku, teprve druhá účast. Tato soutěž je zároveň zařazena do Poháru starosty OSH Trutnov a tak jsme byli jediným netrutnovským týmem v celé soutěži. Na start jsme šli jako druzí a po menším zdržení vody na stroji jsme dokončili v čase 29,12, což pro nás byl po delší době opět povedený pokus. Stejně jako minulý týden v Třebihošti, tak i zde byl rychlejší levý proud, když zaznamenal 28,52. O vítězství v mužské kategorii si to dle předpokladů rozdali průběžně vedoucí družstva poháru – Třebihošť „A“ a Bílé Poličany. Více se zadařilo Třebihošti, když zapsala čas 23,84, domácí naplnili terče za 24,97. Náš čas stačil nakonec na třetí místo, když jsme před čtvrtými Havlovicemi měli náskok 95 setin.

Ženskou kategorii vyhráli domácí (34,18), druhé místo pro Bernartice (34,79) a třetí Třebihošť (35,26).

Na závěr soutěžního dne proběhla ještě doplňková soutěž o nejrychlejší zadek. Své dovednosti poměřila tříčlenná družstva (koš, savice, stroj), která měla za úkol vytvořit přívodní vedení a vodou srazit klapku umístěnou na béčkovém vývodu stroje. S časem 7,61 zvítězila Třebihošť „F“ před Třebihoští „V“ (7,76) a Dubencem (7,88). Naše trojice skončila na 4. místě s časem 8,28.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com